Hakkımızda

Silica-Gem ticari hayatına 1995 yılında kurucumuz Vejdi Ziyansız önderliğinde İzmir’de başlamıştır.

Geçen bunca yıl içinde temel hedef; kurumsal anlamda ihtiyacı karşılayacak ciddi bir üretimin olmadığı ülkemizde kaliteli ve uygun fiyatlı üretimlerle süstaşçılığına hizmet etmek olmuştur.

Bunu yaparken dünyadaki gelişme ve üretimleri takip ederek uluslararası nitelikte işlevselliği olan makinalar dizayn edilmiş bu sayede ürettiğimiz makinalar yurtdışından da ilgi görmeye başlamıştır.

Silica-Gem’in ürettiği makinalar 2011 yılından bu yana Almanya’ya ihraç edilmektedir.

Ayrıca Silica Gem Türkiye faaliyetleri doğrultusunda birçok yabancı firmanın ilgisini çekmiş ve temsilcilikler almıştır.

İyi malzeme, doğru mühendislik ve uygun fiyatlı üretimlerimiz, kuruluş yıllarından itibaren giderek itibar edilen, arıza vermeyen uzun ömürlü makinaların kullanıcılarımıza ulaşmasını sağlamıştır.

İyi bir taş makinası ancak; İyi bir Taş bilgisi, İyi bir taş işleme bilgisi ve iyi bir mekanik bilgisi varsa üretilebilir.

Silica-Gem sadece makine değil makinalarımızın kullandığı sarf malzemelerini de müşterilerine ulaştırmaktadır. Kalite ve fiyat olarak birçok seçeneğin sunulduğu sarf malzemeleri gerekli testleri başarıyla geçmiş ürünlerden oluşmaktadır.

A’dan Z’ye taş işlemede ihtiyaç duyulan her şey müşterilerimize en iyi şartlarda ulaştırılmaktadır.

Silica-Gem aynı zamanda Gemoloji cihaz ve gereçlerinin de Ülkemizdeki en önemli tedarikçisidir.

Basit bir polariskoptan stereo zoom mikroskoba kadar ihtiyaç duyulan tüm gemoloji cihaz ve gereçleri müşterilerimizin hizmetine sunmaktayız.

Silica-Gem; makine, sarf malzemesi ya da gemoloji cihazı, tedarik ettiği her ürünü detaylı kullanım bilgisi ve üretim bilgi ve teknolojilerini de aktararak müşterilerine ulaştırmaktadır.

Sılıca-gem Taş © 2018